Õpetan lasteaedades loovtantsu ning loovmängu läbi inimese baas oskusi nagu hüppamine, seismine, kõndimine, kukerpall, hundiratas, palli viskamine ja püüdmine; rütmi ja koordinaatsiooni, tasakaalu, erinevates kujundites liikumist, tantsimine gruppis või paarilisega, hingamist ning venitust, ajaloolisi tantsusamme. Lasteaedades kasutama erinevaid elemente (hüppenöör, joogaplokk, pallid, kangad, õhupallid, pulgad jms).
Koolides õpetan rohkem tantsutehnikat baseerudes balletil, kaasaegsel ning ajaloolisel tantsudel. Õpetan samuti venitamist, dünaamilisi jõuharjutusi näiteks puusade mobiilsuse arendamiseks, inimese baas oskusi, improvisatsiooni, rütmi ja koordinaatsiooni, erinevates kujundites liikumist ning hingamist.
Impulss, improvisatsioon, rütm, emotsioon, lihasjõu/keha kontroll, keha ja hinge vaheline koostöö, sümbol, spontaansus, probleemid, füüsiliste piiride tunnetamine, aistingud, müstika, refleksioon, teadvus, psühholoogia, vabadus, loovus, hing - minu jaoks kaasaegne tants koosneb paljudest väga erinevatest aspektidest mis põimuvad ühte.Hakkasin tegelema kaasaegsess tantsuga Tallinna Balletikoolis, kus tutvusime ka erinevate koreograafidega. Mu lemmikud on: Martha Graham, Pina Bausch, Ohad Naharin, Mats Ek.
Võistlusgruppidega tegelen individuaalselt ning väiksemates grupides (kuni 9 inimest). Esimene võistluste hooaeg on 2024/2025 aastal.
Distsipliinid, mida praktikas kasutan, on pilates, Alexanderi tehnika, ballett, kaasaegne tants ning jooga. Teadlikkus eeldab tähelepanu, tundlikkust ja teadvustamist, kuidas keha töötab. Kõikidest õpilastest ei pea saama professionaalsed tantsijad, kuid kõik inimesed kasutavad oma keha igapäevaselt ning tantsu/loova liikumise kaudu saame õppida kehateadlikkust ning lugupidamist nii enda keha kui ka teiste kehade suhtes.
Saavutame läbi aeglaste/teadlikke liigutuste/elementide parema ühenduse kehaga, enesekontrolli ning õpime kasutama oma keha sümmeetriliselt. Õpime seisma, lamama, istuma, liikuma, hingama jne.
Harjutame stabiilsust, jõudu, tasakaalu, tunnetamist ning lõdvestumist. Pöörame tähelepanu hingamisele, enese teadvustamisele, õpime fokuseerima kehaosadele, poosidele ning nende kombinatsioonidele.
Lihasjõu kasvatamiseks (õpilastel vanuses üle 12 eluaasta) võime kasutada lisa elemente: resistance band, hantlid kuni 1 kg, kummilindid, jooga plokid, pilatese pall jt. Kui me tahame saavutada füüsilist/tantsulist vabadust ja voolavust, siis tehniline meisterlikkus seisab väga tähtsal kohal.