Sony a7RII kogemused 7 aasta jooksul

Sony a7RII kogemused 7 aasta jooksul
March 26, 2014 elimelart
Mõned esimesed tähelepanekud:
Akud saavad tõesti kiiresti tühjaks. Sain vahepeal vaevalt 100 pilti teha, kui oli pool akut läinud. Pildistan uncompressed Raw’is, mis võtab ehk nii 85MB keskmiselt.
Lexar 16GB on hea kaart, kuid seda on vähe 4K viideo tegemiseks. Seda mälukaarti soovitan kasutada, kui sul pole Sony A7r seeriad. Oleks vaja midagi, mis oleks umbes sellinne Lexar 64GB 440MB/sec – eriti video jaoks. Seekord ma valisin endale Sandisk Extreme Pro SDXC 64GB. Kuna käib arvamus, et Kingston ja Sandisk on üks parimatest ja töökindlamatest mälukaartidest. Vaatame kaua vastu peab.
Kui eksportisin Capture One Expressiga pilte (47tk ühe korraga), siis arvuti Macbook Pro 13″ hakkas jubedalt jahutama ennast. Ehk siis kaamera ostmisel lisaks on vaja ka head arvuti ja vidinaid.
16000 ISO on veel kõlblik, kuigi on juba näha küll. 40.000 ISO on juba jube, seega nagu 51200 või 102tuhat ei kõlba väga kuhugi. Ainult vb instagrammi 😀
Capture One Express exportimine on ebamugav, võrreldes Lightroomiga. Praegu ei saa Lightroomile update teha, kuna raha pole, kuid kindlasti teen. Iphoto avab ARW faili vabalt, kuid seal on vähe töötlemis võimalusi, kuigi polegi väga vaja töödelda faili.
Algul ma valisin Batis 25mm 2.0, kuid lugedes tema kohta siis tundus, et vignettib liiga palju  kõrgetel avadel ja hind on liiga krõbe. Loxia 21mm tundus ka liiga kallis praeguseks. Siis Peeter nägi Fotokalas 55mm 1.8, mida ma proovisin poes, kuid ta ei avaldanud muljet mulle, kuna kui zoomida sisse siis ei tundunud väga terav olevat, aga vb selle pärast, et ma ei osanud veel midagi teha kaameraga.
Kaamera on väga lihtne tegelikult, palju lihtsam kui Nikon minu jaoks, umbes sama kui Canon.
Menüü on tõesti väga segane, aga nad võiksid ju lihtsalt update teha, samale versioonile mis on a9 näiteks.
Üks kord 1 nädala jooksul vajutasin kogemata punasele nupule mis paneb viideot käima. Lugesin selle kohta, et mõnel on nii juhtunud, kui siis mõtlesin, et minul ei juhtu. Aga juhtus. Vb peakski panema ümber sätteid, nii, et ta töötaks vaid filmimise režiimis.
1/200 peal isegi juba valgus hakkab vilkuma, eriti on see sisevalgusega, mis on suht häiriv, sest Canonil ja Nikonil seda polnud. Peab seda väljalülitama. Aga NTSC/PAL svahetamine on pige mviideo jaoks. Seega variant, on vaid pildistada väiksematel kiirustel sisevalgusega.
Lisatud 05.10.2019 
Tegin läbi wifi ja telefoni pilti! Aga kes seda teadis, et ta pildistab ainult jpg-s. Isver küll. 21 sajand. See oli nagu oleks teinud ipad 2ga. jube kvaliteet. miks nad seda ei arenda? Ja nemad veel loobusid minu pakkumisest 🙂 See on ju kohutav.
See arenduste teema on tänapäeval igal pool. Täitsa jube tegelikult. 
Pakkusin Huaweile oma ideid, nad isegi ei tänanud ega midagi, aga rakendasid ikka. 🙁
Sony…noh Sony. Keegi ikka ostab Sony, aga võiks ju põhjalikumalt arendada. Nad ei soovi minuga teha koostööd. Jah, praegu vist veel mitte. Küll siis nad varsti maksavad mulle selle eest. Aga tasuta ma ei teeks. Kui ma muidugi teise kaamera peale ei koli paari aasta pärast.
Palju vigu, võiks parem olla. Ei tea midagi a9st ja a7RIVst aga a7RII ei maksa seda raha mida tahetakse uuena tema eest. 1500ga ostaks jh aga mina maksin 3800 eurot.!!!! Nagu mida?
Alles nüüd mõistan mis bussiness see on.
Ekraan võiks olla ikkagi rohkem liikuvam, kui see puu.
Viewfinderi kaitse ümbris võiks olla tugevam või metallist üldse.
Miks mitte teha kaamerat tolmu ja veekindlat, et temaga saaks ujuda? Objektiivi kinnitus, jah jah…ja kõik objektiivid ei ole veekindlad. jah, pole. Aga need mis maksavad 2000 on? mõned…pst.
Isegi vihmaga temaga ei julge välja minna. Pole vabadust pildistamisel ükskõik mis tingimustel. Peab ostma vidinaid jne. Milleks? See oleks põhjalik arendus ja “improvement” mitte paar asja uuendasid juba uus mudel. Ropendaks, aga ei hakka 😀
Ja nüüdseks oleme koos juba kolm aastat.
Hotshoe ühendus läägib 1-4 sekundit, mis on väga palju, see tähendab, et saa jääb hetkest ilma. Olen teistelt küsinud ja rääkinud sellist probleemi, aga keegi ei tea, et oleks, see tähenda, et ainult minu kaameral on see.
Aasta hiljem: 
Juba on enam kui aasta, kui läksin üle Sonyle, tänu teiste fotograafide kellelt olen uurinud pikalt “millist kaamerat osta”.
Soovitan soojalt, kuna sensor ja kvaliteet on väha hea, aga seda postitust poleks kui oleks kõik hästi.
Miinused:
Viideo nupp: ebamugav (isegi minu väikeste sõrmedega) vajutada. Saab välja lülitada, et kogemata ei vajutaks, aga kui on vaja siis nupp on liiga väike. Võiks asuda siis juba kusagil mujal. Mina kui siiski parema käeline on raskusi. Näiteks kui pildistad ja tahad kiiresti teha filmi juppi, siis kiiresti ei SAA.
AKU: tõesti saab väga kiiresti tühjaks, aga saab ühe shoodi tehtud. Samas mul on ka tühjaks saanud siis kui oli vaja (ei kasuta grip’i). Komplektis on kaks akut.
Viewfinder vs ekraan: sööb rohkem akut kui ekraan, aga ekraanilt on mõnikord väga halb vaadata.
Menüü: tõsi, et on segane. Segane on alguses, kuid pärast kui saad loogikast aru, siis taipad, et on isegi loogiline mõnes mõttes 😀 Aga pole vaja ju menüüs seigelda pildistamise ajal ?!
Mida veel?…Hmm
Mis võiks olla teisiti:
Võiks olla tolmu- ja veekindel. Nagu mõned tänapäeva telefonid- IP68/IP67.
Pööratav ekraan nagu Canon eos 70D ja eos M6 – nii küljele kui ka üles ja alla.
Aku pidada kauem vastu (samas ruumi selle jaoks pole).
2 Mälukaargi pesa (aga pole otseselt vajalik).
List settingutest mida saab programmerida erinevate nupude alla võiks olla sama, sest ma mitmeid kordi otsisin (hetkel ei mäleta mis see oli), et saaks panna nt keskmisele nupule, aga polnud valikus. 🙁
 Update firmware uuemale, kus on ka a9 menüü. See pole ju nii raske ja kallis Sonyle. Saaksid palju tänulikke kliente.
Piltide kirjutamise buffer on tõesti aeglane.
Oluline! Vahetades NTSC ja PALi vahel*viideo jaoks* siis kaamera AUTOMAATSELT formattib mälukaardi(?), mis on väga halb! Nii mul kadusid mõned klipid, aga õnneks ma filmisin piisavalt, et teha viideot. Ma ei mäleta, kas ta hoiatas mind või mitte. Vist hoiatas, aga ma vajutasin nii kiiresti, isegi automaatselt jah, et ei mõistnud mida see tähendab. Tühistada seda ei ole võimalik. 🙁
Kõik ülejäänu on super-pupper. Olen väga rahul kaameraga. Ei müü kunagi, isegi siis kui ta on 20a vana 😀 Siis minu laps saab endale ja muutub vintage’ks üks päev.
29.10.2022
Oleme nüüdseks juba pea 7 aastat koos. Ja ma müüksin seda kaamerat küll igal võimalusel 😀
Koliksin küll hübriid keskformaadile, kui oleks võimalik. Samas müüa pole mõtet, kuna nii odav lihtsalt. Seega kui tööriist olemas millega tööd saab teha ja töötab, kas või väga aeglaselt aga töötab.
Samad miinused mis ennegi, rohkem pole tulnud.
Ostsin uued akud, siis hakkas paremini töötama, aga ikkagi lag. Mõnikord isegi GM lensiga on fookus mööda, aga mõnikord mitte. Üldiselt Sony enda läätsed kõige paremad.

Detsember 2022

Müüsin, kuna on juba vana kaamera, paari aasta pärast maksaks veel vähem. Praegu sain selle eest ainult 700 eurot, kuigi kaks aastat tagasi oleks võinud ka 900 saada.

Tänapäeval tehnika vananeb üli ruttu, kuna lastakse välja pidevalt uusi mudeleid.

Natukene kahju, aga samas nagu ei ole, kuna tegelikult telefonid on väga võimekad tänapäeval.

Samas kui mõelda, siis paljud kindlasti hakkavad mõtlema, et “pole professionaalne”, aga kas kaamera on see mis teeb pilti või inimene? Kindlasti teeb kaamera, kuid valgus, poos, kogu protsess, värvid, töötlus jne – teeb inimene. Kui inimene ei oska kasutada mida tal on, siis see pole professionaal. Pro saab igasuguse asjaga pildi tehtud.