Tants

Töökogemus

al. September 2024: Tantsuõpetaja-Koreograaf, Tantsustaar Huvikool

Mai-Juuli 2024 – Asendusõpetaja Tantsustaar Huvikool

Mai 2024 – Asendusõpetaja kaasaegne tants ja näitlemine, Staarikool OÜ

Haridustee

August – November 2024 Täiendkoolituse programm tantsuõpetajatele, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit

Mai – juuli 2024 “Tark kehakasutus tantsijale”, Kristiina Orlova

2017 Rahvusvaheline koreograafia ja muusika ühistöötuba N+ECa võrgustik, Tallinna Ülikool

2017 Avasta improvisatsiooni ja loovuse potentsiaali, Tallinna Ülikool

2017 “Hääl, sõna ja mõte läbi mängu ja improvisatsiooni”, Teatrimängude Meistriklass

2014-2018 BA Helidisain, Tallinna Ülikool

2011 Tantsukunsti kõrghariduse eelõppe kursus, Viljandi Kultuuri Akadeemia

2008-2010 Peterburi Jakobsoni nimeline Lasteteater

2005-2006 Tallinna Iluvõimlemise trennid

2002-2008 Tallinna Balletikool

2001-2002 Narva-Jõesuu Tantsustuudio

2000-2001 Narva Paemuru Spordikool

1998-2000 Tartu Ida-Tantsukool

1996-1998 Spordiselts Kalev – Tartu Laste – ja noorte Spordikool

minu lugu

Elu jooksul on olnud palju lavakogemust ja esinemisi. Tunnen, et lava on kodu mu hingele. 

Nelja aastaselt läksin iluvõimlemisse, hiljem mind kutsuti Ida-Tantsukooli. Tantsisin teatri Vanemuises ja käisin 6 aastaselt Soomes esinemas. Ida-Tantsukoolis käisin kuni esimese klassi lõppuni, siis pidime kolima Narva. Narvas jätkasin iluvõimlemise trennides ning hiljem Narva-Jõesuus Irina Seletskaja balletistuudios.

Läksin Tallinna Balletikooli õpima aastal 2002, siis ma elasin juba vanemateta internaatkoolis, koos teiste lastega. Ja samas kui ma käisin nädalavahetustel Narvas, Kreenhoolmi muusikakoolis, klaveri erialal. Balletikooli ajal ma käisin vahepeal õhtuti ka iluvõimlemis trennides.

2007 aastal väänasin hüppeliigese välja. Peale seda juhtus õnnetus seljaga. Kuid 2008 aastal läksin õppima, Peterburi Jakobsoni nimelisse laste balleti teatri. Õppisin ja tantsisin poolteist aastat, kuid jalg ja selg andsid endast märku suurema koormuse tõttu ning ma otsustasin tulla tagasi Eesti ning lõpetada balleriini karjääri.

Lõpetasin muusikakooli ja keskkooli 2011 aastal ja peale seda ma mõtlesin, et ma ikkagi proovin saada koreograafiks või tantsuõpetajaks, aga see ei õnnestunud esimesest korrast ning ma läksin hoopis lisavooruga tasulise kohale õppima hispaania keelt ja kultuuri Tallinna Ülikooli. Lõpetasin aga hoopis Tallinna Ülikooli 2018 aastal Helidisaini (BA) eriala.

Aastast 2011 on minu elus pikem paus tantsust, kuid olen käinud erinevates trennides, osalenud mõningates tantsuviideotes ning harjutanud iseseisvalt.

Aastal 2022 õpetasin täiskasvanute algajate joogat ning alates mai 2024 õpetan kaasaegset tantsu ning liikumist lastele alates 3 eluaastast.

Osalenud balletides nagu „Anna Karenina“, „Univ kaunitar“, „Spartak“, „Pähklipureja“ ning teistes Vanemuise, Rahvusooper Estonia, Tallinna Balletikooli, Yacobsoni nimelises lasteteatris.

 

Loovtants ja näitlemine

Näitlemine, muusika ja tants on eluaeg olnud käsikäes ning siiamaani praktiseerin nii poseerimist kui ka näitlemist. Mulle meeldib improviseerida ning mediteerida. 

Minu tundides harjutame tantsulisi loovmänge, näitlemis-improvisatsiooni mänge, mis arendavad kehatunnetust ning fantaasiat.

Sobib vanusest 3+.

Kehateadlikkus

Kehateadlikkuse toetavad pilates, Alexanderi tehnika ning jooga. Teadlikkus eeldab tähelepanu, tundlikkus ja teadvustamine kuidas sinu keha töötab ning kuidas kehaosad paiknevad.

Harjutused, mida tehakse teadlikult ning aeglaselt. Õpime seisma, lamama, istuma, kõndima, hüppama, liikuma, hingama jms. Harjutame sümmetriat, stabiilsust, jõudu ning lõdvestumist, mille tulemuseks on õige kehahoid.

Eesmärgiks on luua paremat kontakti kehaga ning ennetada vigastusi. Need harjutused aitavad ka vigastustest taastuda ning parandada rühti.
Sobib vanusest 6+.

Kaasaegne tants

Armusin kaasaegsess tantsu Tallinna Balletikoolis, kus tutvusime ka erinevate koreograafidega. Mu lemmikut on: Martha Graham, Pina Bausch, Ohad Naharin, Mats Ek, Sasha Waltz.

Tundides on tehnilist poolt, koreograafia õppimist, improvisatsiooni ja näitlemist.

Sobib vanusest 8+.

Tantsutehnika

Tantsutehnika tund põhineb klassikalise tantsu ning pilatese baasil. Sobib suurematele lastele/täiskasvanutele, kes varem on tantsinud.

Pöörame tähelepanu hingamisele, meditatsioonile
(enese teadvustamine jms), poosidele ning nende kombinatsioonidele. Arendame aistinguid, lihasjõudu, painduvust, tasakaalu ning koordinatsiooni.

Lihasjõu kasvatamiseks võime kasutada lisa elemente (resistance band, hantlid kuni 1 kg, kummilindid, jooga plokid, pall jne).

Sobib vanusest 10+.

Loetud kirjandus

“Tantsuõpetaja käsiraamat”. Ivan Angelus

“Kaasaegne tantsupedagoogika. Käsiraamat”. Anu Sööt ja teised

“Loovmäng”. Anu Sööt

“Tantsuõpetuse käsiraamat”. Anu Sööt

“Sinu sisemine laps”. Stefanie Stahl

“Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda. (Ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad)”. Philippa Perry

“Alexanderi tehnika saladusi”. Robert Macdonald ja Caro Ness