Iga kord kui ma filmin, mõtlen, et oleks vaja gimbali. Ostsin endale 35mm-st.
Mida peab arvestama kui ostad Crane 2:
Akude laadimine: Micro USB antakse vaid 1, teise pead võtma telefoni oma. Kaasa ei tule ühtegi adapterit akude laadimiseks - jällegi pead kasutama telefoni omasi. Aga kui sul pole kahte vaba telefoni laadijat? Pealegi, natukene ebamugav kasutada kahte juhet korraga.
Focus & Sony? Lugeda juhendit internetis enne ostu, kuna see selgitaks mõndagi. Mina vaatasin viideosi youtubes ja nende järgi ostsin, kuid nüüd tundub, et fookust Sonyl ei saagi kontrollida, ainult Canonil. Kas on fail? Kontrollin Crane 2 Servo Follow Focus mida sain kaasa Crane 2-ga. Follow focus töötab! Ei ole fake ega fail.
Metallist tehtud või mingisugusest sarnasest metallile, akude asukoht on gripis.
Stabiliseerida on ikkagi suhteliselt raske alguses - jäi alati kaamera ots kas liiga üles või liiga alla. Ka siis kui on kaamera ühendatud kaabliga gymbaliga. Käisin poes ja sain teada, et peab kasutama joysticki selleks, et kaamerat viia tagasi balansi - seega, see pole päris sellinne gymbal mis on ikkagi täis automaatne. Minul võtis ikka kauem isegi kui 30min stabiliseerimine, umbes paar tundi. Filmimise ajal on suhtelisel raske kasutada joysticki suunamiseks, kuna ta reageerib suhteliselt järsku. Või on see lihtsalt algaja asi :)
Kui sul on Sony kaamera siis lülita alguses gymbal sisse ja siis kaamera, mitte vastupidi, muidu gymbalist ei saa kontrollida kaamerat nt filmimis nupp siis ei tööta.
Tagasi ma teda ei vii, kuna alati kui tuleb asi filmimiseks, siis ma unistan sellest. Las olla  - peab õpima kasutama. Soovitan vaadata Youtube's viideosi sellest kuidas liikuda sellega jne.
Back to Top