Minu Huawei p9 Lite pidas vastu 3 aastat, kui väga napilt. Ekran küll terveks jäi, aga palju funktsioone lakkas töötamast nagu GPS, WiFi. Kaamera jäi väga aeglaseks - avanes umbes 30 sek. Puutetundlikkus muutus viletsaks, mälu sai otsa ja kõik teised tänapäeva nutisedme hädad. Olin siis Tele2. Telefon oli väljamakstud ja tundsin, et ei saa hakkama oma vana mudeliga ja hakkasin otsima uut.
Variantideks olid:
Google Pixel 3 XL, 2XL, Samsung 10, Oneplus 6T ja 7Pro. Mõtlesin, osta kasutatud Apple 8, aga see kudagi jäigi sinna paika, kuna tema jäi teistele alla. Pocophone ja Xiaomi olid ka variantideks, aga need ma suhteliselt ruttu kriipsutasin maha valikust. 
Otsisin umbes 10 päeva erinevat infot, viideosi ja muud kus võrreldi erienvaid telefone.
Ja siis märkasin, et Elisas oli soodustusega. Kirjutasin neile, sooviga liituda ja võta uus telefon. Sain väga hea pakkumise ja siin ta ongi - Oneplus 6T.

Miks ma valisin Oneplus 6T ja tema plussid:
1. Kaamera (16mp+20mp). Kvaliteet nii päeval kui ka öösel.
2. Mälu: nii RAM kui ka sisemälu. Oneplus 6T sain koos 8GB RAM ja 128GB sisemäluga. O! Ja, tänapäeval on see väga oluline, kuna rakendused ja pildid kaaluvad aina rohkem. Need uuendused samuti.
3. Aku. Oleks hea kui oleks üle 3000. Oneplus omab 3700mAh​​​​​​​. Võrdluseks, Samsung s10+ 4,100 mAh. Kui kasutada palju siis peab vastu 1-2 päeva, kui kasutada normaalselt siis 4 päeva ka peab vastu.
4. Ekraan. Oluline, et saaks vahetada ekraanitemperatuuri DCI-P3! ja pealegi tal on Gorilla Glass 6!
5. Hind. Eelarve on muidugi siuke asi, kui sa ei tööta siis väga kalleid asju ei saagi võtta. Vedas, et siis oli tööd ja võimalust tänu Elisale. 
6. Välimus ja värv. Pole nii väga oluline, aga ta on ilus :)
7. Mugavus ja suurus. Minu väikesest käes istub hästi. Ühe käega on küll raske kirjutada, aga klaviatuuri saab liigutada vastavalt sellele, kas kirjutad ühe või kahe käega.
8. Turvalisus. Imestasin, kui telefon skaneeris mu nägu ja hääl! Minu turvalisus on praegu: nägu, hääl, sõrmajälg ja parool.

Oneplus nõrgad kohad:
1. Sõrmajälelugeja effektid on lahedad ja neid saab muuta, kuid ta ei tunne hästi su sõrme ära ja kuna on veel effekt siis laeb suhteliselt kaua seda.
2. Kõlarid on halvemad kui Apple või Samsung, aga ma ei ostnudki teda kõlarite pärast. Pealegi saab ühendada päris kõlarid ka :D
3. Mitu korda on saatnud valehäiret Häirekeskusse ja nimetatud kontaktidele. Seda peab välja lülitama. Eriti kui näpitakse telefoni ja eriti beebi blokeerib sinu ekraani.

6 kuud hiljem
Ekraan külmub ära- ei tötöa puutetundlikus korralikult. Kaamera mutus aeglesemaks ülikiiresti. Mis on absurdne.
Muide Oneplus 7Pro sama lugu.
Seega tegelikult ei ole head telefonid. Ma ei teagi mis sisi tänapeäval on hea telefon.
Hakkame seda siis otsima :)
​​​​​​​

Back to Top