12 kuud enne:
💍 Leppige kokku pulma eelarve. 
💍 Võtke ühendust pulmakorraldusfirmaga, juhul kui ei planeeri ise. 
💍 Valige välja pulmavanem/pulmaisa/pulmaema. Kohtuge vähemalt kolme inimesega näost näkku.
💍 Valige välja ja broneeri ansambel ja/või DJ. Vajadusel tehke soovitud lugudega playlist (iTunes, Spotify), mida haldab mõni sõber.
💍 Uurige fotograafi/viideograafi vabu kuupäevi, kuna mõnel võivad aasta ette broneeringud olla. Kohtuge kindlasti fotograafiga või leppige viideokõne. 
Vaata kõiki pakkumisi põhjalikult läbi kuna ka "algaja" võib olla professionaali tasemel. Algaja all ma mõtlen, fotograafi, kes on pildistanud vähemalt 5 aastat, kuid pulma kogemus puudub või on väga väike. Kindlasti fotograafide nägemused on erinevad.
💍 Broneerige peopaik. Peopaika leidmine on üks raskemaid. Tihti peale populaarsemad kohad on pikalt ette broneeritud. Käige kindlasti kohalpeal. Küsige ka kohapealse toitlustuse võimalusi.

11 kuud enne:
💍 Koosta külaliste nimekiri. 
Kui eelarve on piiratud, siis koosta erinevate grupide kaupa näiteks A-sugulased ja lähedased sõbrad. B-kaugemad sugulased ja sõbrad. C-välismaa sõbrad. 
Kindlasti lähtuge oma soovidest ja loomulikult eelarvest. Veetke seda päeva mõnusas seltskonnas. See on Teie päev!
💍 Leppige kokku pulma stiil ja värvid. On väga palju erinevaid värve olemas. Ära jälgi ainult trende, vaid mõtle, millised on just Teile lähedased!

10 kuud enne:
💍 Hakkage valmistama pulmakutsed, telli disainerilt, palu abi sõbral/ sugulasel või tee ise.
💍 Broneerige pulmareis. Vaadaka üle oma dokumendid. Vana perenimega võib reisida kuu aega peale abielue registreerimist.
💍 Rääkige pulmast lähedastele. Mõelge, kes võiks olla lilleneiud, peiupoisid ja pruutneitsid. Kindlasti ei pea neid üldse olema, aga kui oleksid siis mõelge kes täidaksid neid rolle. Kui pereliikmed või sõbrad on nõus rolliga, siis mõelge kuidas neid võiks tänada pulmapäeval.

9 kuud enne:
💍 Palgake floristi või dekoraatorit. Kõike võib ise teha, aga juhul kui Teie ei soovi kõike ise teha, siis pöörduge professionaali poole.
💍 Valige välja sobiv pulmaauto. Mõelge läbi transporti, nii enda kui ka sugulaste oma. Kui toimub pulmarong, siis mõelge välja kindla marshruudi mille kaudu hakate liikuma. Täpne plaan on oluline fotograafile ja videograafile.
💍 Telli pulmakleit. Otsi ka internetis: soovitan vaadata Etsy.com lehele või uurida kodumaiste tegijate käest. Kõik õmblevad eritellimusi. Peigmehele valige ülikond ja teised aksessuaarid.
💍 Mõelge pulmatantsu peale. Vajadusel konsulteerige koreograafiga. Õige aeg on alustada trennis käima. Füüsiline vastupidavus pulmapäeval on palju suurem ja tantsite enesekindlamalt publiku ees. 

8 kuud enne:  
💍 Valige välja toitlustusfirma (catering). Külastage restoraane, loe arvutusi ja küsi sõpradelt nõu. Facebookis olemas ka pulmagruppid. Seal saab ka nõu ja arvumusi küsida. Tasub kaaluda kokkakoolidele. Teevad odavamalt ja korralikult. 
💍 Komplekteerige joogikaart. Vajadusel konsulteeri või tellige baarmeni. Baarmenid arvestavad jooke avatud pudeli põhjal. Nii ei jää üleliigset alkohooli. 

7 kuud enne:
💍 Tellige sõrmused. Valik on suur nii kohalike kaubamajades ja internetis, kuid äkki disainiksite kullasepa abiga? Kulda soovitan segada teise metalliga, kuna kuld on pehme materjal. Kulla peale tulevad kriimud väga kiiresti.
💍 Valige välja kirik, kui tegi on kiriklikku laulatusega. Käige leeris. Konsulteerige preestriga.
💍 Mõelge välja traditsioon, mida uues peres pidada. Näiteks istutage koduaeda õnnetoov puu, mille ümber pulma-aastapäevi tähistada.
💍 Tehke valmis kodulehte või kaaluge seda varianti.
💍 Mõelge enda tutvustavatele mängudele. Näiteks mida inimesed teevad "Vastuvõtu" ajal või ajal kui Teie olete pildistamas.

6 kuud enne:
💍 Saatke laiali pulmakutsed või andke personaalselt üle.
💍 Broneeri aeg jumestaja ja juuksuri juurde. On õige aeg hakata oma naha eest hoolt kandma, et pulmapäeval särada. Vaadake ka oma toitumisharjumisi. 
💍 Kõndige oma kingad mugavaks.

5 kuud enne:
💍 Vaadake üle dokumendid. Kontrollige abiavalduse esitamisel vajalike dokumentide olemasolu ja kehtivusaegu. 1) Pass, 2) Sünnitunnistus, kui ei ole Eestis sündinud 3) varem abielus olnud tõend lahutuse või eksabikaasa surma kohta 4) Eesti elamisloata välismaalasel team vallalisust kinnitav oma riigi tõend (notariaalselt kinnitatud eestikeelse tõlkega).
💍 Perekonnanime valimine. Otsustage, mis nime hakkate kandma.
💍 Mõelge fotonurga peale. Viimasel ajal on populaarsed igasugused photbooth'id.

3-4 kuud enne:
💍 Abieluvaraleping. Pange kinni notariaeg.
💍 Tellige lemmiklilledest kimp, varukimp ja peiule soovi korral taskukimp.
💍 Esitage abiellumisavaldus perekonnaseisuametis. Kinnitage abielu sõlmimise koht ja pulma kuupäev.
💍 Valige välja külalistele kingitusi. Sobilik on pulmas tänada sõpru ja sugulasi, kes on uue liidu olulist rolli mänginud. Samuti on hea välja valida kingitusi pulmaametitele, juhul kui Teil need on planeeritud.
💍Peopaik. Käige kord kohal, juhul kui varesemalt pole käinud. Konsulteerige, degusteerige vajadusel tehke muudatusi. 
💍 Mõelge pulmapeo show üle. Võib palgata tantsijaid, mustkunstniku, akrobaate, tulekeerutajad/tantsijad, lasta ilutulestiku ja veel palju mida teie rahakott ja fantaasia lubavad. 
💍 Tellige pulmatort.
💍 Tehke eelsessioon fotograafiga.
💍 Pulmakava. Otsustage kust sisenete tseremoonia/laulatuse kohas, peopaigas. Andke teada tähtsale personaalile. 

2 kuud enne:
💍 Sõida läbi koos pulmakorraldaja, pulmavanemaga, fotograafiga tähtsamad peatuskohad.
💍 Kontrollige üle pulmariietust, sõrmused, dokumendid ja tähtsad kokkulepped ning arved.
💍Tuletage meelde tantsusammud.
💍 Soovi korral kirjutage vandesõnu teineteisele ja tänusõnad lähedastele.
💍 Komplekteerige "SOS" kotike. Kotikese sisse võite panna esmaabi tarbeid, huulepulka, peeglit, juuksekammi, varusukapükse/sokke, varujalanõud, riided, märkmikud, laadijad ja kõik muu vajalik. Kindlasti märkige kelle kott on, et vältida kadumist.

4 nädalat enne:
💍 Tehke proovimeik ja soeng. Võiksite nüüd tasapisi oma naha eest hoolt kanda. Vajadusel käige paar korda solaariumis, kosmeetiku juures.
💍 Vaadake üle istumisplaani, külaliste nimekiri, kohakaarte.
💍 Makske ülejäänud arved ära.

2 nädalat enne:
💍 Tellige lilled. Pruutneitside, peigmehe rinnalilled, lilled vanematele, kirikusse, peopaika, autole jne.
💍 Vallalisteõhtu. Kui meeldib, korraldage poissmeeste ja tüdrukute õhtu.

1 nädal enne:

💍 Juuksur. Peigmehe juustelõikus. Pruudile soovitan teha suuri muudatusi vähemalt 3 kuud enne. 
💍 Varuge  peenraha.
💍 Vaadake üle pulmakava, menüü, tähtsad kellaajad. Lõõgastuge.
💍 Alustage pulmareisi asjade kokkupanemisega, kui reis toimub kohe peale pulmapäeva.

Järgmisest (2020) aastast, alustan pulmade pildistamisega! 
 Vahemikus 30.07-30.08.2020 tellimusi vastu ei võta. Siis toimub isiklik suur sündmust :)Back to Top