Pole ammu testinud midagi. Sain täna Raimo Pajula käest Mir 1B 37mm 2.8 "Grand Prix" Brussels 1958.
 Päev 1. 
Kolm liikuvat rõngast. 1. Kõige kaamera poolsem on fookus. 2. Kõige äärmine on diafragma ehk ava maksimaalse stopper nt võid panna kas 2.8  või teha, et saad vahetada 2.8-4 vahel või 2.8-16 vahel. 3. on ava vahetamise rõngas. Mis on tegelikult suht mugav. 
Fookuse keeramine võib-olla võtab veidi harjumist. Ja pealegi väga lähedalt sa ei saa fokuseerida, kuigi 37mm kohta ma lootsin saada umbes 40cm fookuseerimise kaugust, aga näe, ei ole. Hoopis on umbes 80cm. Pettus :( Niuks niuks 
Võib-olla ma ei pannud objektiivi ka päris otse ja õigesti - selle alla ma mõtlen, et numbrid pole üleval pool vaid on all, ehk ei ole näha millise avaga teed pilti, kui juhul juba ei tunneta seda süsteemi. 
Fokuseerisin manuaalselt nagu ikka vanade objektiivide puhul aga mis imeks, et ma sain pildid fookusesse. Ainult need mis olid liikumise peal siis neid oli raske saada.
Muidugi need mis fookuses on teravad, need mis pole siis need ikka ujuvad korralikult. Piltidelt on näha. Kui tahate suuremaid faile või RAW siis kirjutage mulle. Ma ei hakka neid eraldi panema üles.
Värvid mulle meeldivad ja suhteliselt terav on :) Jee, esimene lens mis mulle meeldib. Pealegi ta on hõbedane ja metallist, mitte plastik ja musta värvi. Must have objektiiv.
Vignetting: ma ütleks, et pole
CA: ka pole märganud praegu
Distortion: Barrel
Flare: Päris palju.
Päev 2.
Mulle meeldib, aga fookuseerimine vb natukene ebamugav ja see, et nii kaugelt peab tegema pilti.
Värv on ilus ja hea klaas.
Flare on muidugi, aga need isegi lisavad atmosfääri.
Hiljuti kusagil internetis lugesin, et vana objektiiv on pige loomingulisteks projektideks, kuna saab aeglasemalt võtta. Tõsi. Manuaalsete asjadega ja ka eriti filmiga tulevad kudagi teistmoodi ideed ja sa ei muretse kas tuleb üldse midagi välja, isegi kui ei tule siis on ka hea. Sa õpid.
Tahaks endale kollektsiooni seda, kuna mul on ainult üks Minolta, teisi olen maha müünud.
töödeldud
töödeldud
töödeldud
töödeldud
Töötlemata
Töötlemata
töödeldud
töödeldud
töödeldud
töödeldud
Back to Top