Sain endale üheks päevaks katsetamiseks Minolta MD Rokkor 35-70mm f3.5 Macro, Made in Japan. Siis mõtlesin endale seda soetada, kuna mul nagu nii pole alla 58mm midagi. Esikorki kaasa ei saanud, kuid Ebay-s sai tellitud alla 1 EUR.
Seeria number 1128111. Googeldades seeria numbri järgi ei leia sellele objektiivi kohta infot. Kas see on võltsing? Kindlasti mitte, kuna võlts Minoltasid pole.
On mõned seeriad, mida soovitatakse vältida. Siin saab vaadata seeria numbreid Minoltal . Natukene Minolta ajaloost.
Minu Minolta on siis kas teise või kolmanda generatsiooni oma. Endine omanik täpselt ka ei tea millal on see toodetud, kuid tuginedes järgmisele artiklile, siis see on kolmanda oma, kuna teisel polnud Macrot peal.
Mõned proovipildid, mida jõudsin teha kõndides tagasi rongile.
Jagermeistriga oli selline lugu, et ma ei saanud aru, kas olen ise liiga lähedal pudelile või siis fookus kaugus oli valesti krutitud. Fookusega oli sama lugu. Kõige teravam ta just pole, kuid üldises vaates kõlbab. Nurkades on vähesel määral vignetting. Järgmisel pildid tundub nagu oleks rohkem. Natukene häirib, et selle 35mm puhul on näha kumerust või barrel distortion. Näiteks Sigma 35mm ART'il sellist asja polnud.
Kodus sai katsetada ka tootepildistamist. Kaks erinevat objektiivi, sama kiirus ja ISO. Natukene teistsugune alus. Töödelnud olen vaid nii palju, kui kärbisin ja lisasin mõlemale pildile valgust. Kas on näha olulist kvaliteedi erinevust?
Selle lensiga,teginka YU ajakirja kaanestaarukonkurssi jaoks pilti.
Back to Top