Enne (2018-2021) mul oli ostetud 3a tagasi "mänguarvutid.ee" üks juba komplekteeritud arvuti, mis tuli suureks piinaks, kui ostsin 4K monitori ja graafika laua. 
Arvuti polnud kindlasti mõeldud tööks ja tuli välja, et lubatud osi ei ole pandud ja igati oli petetud. Tarbijakaitse enam ei toimi, kuna 2 a möödas ja firma ka midagi ei ole nõus vahetama ega tegema. Seega lihtsalt ma ei soovi nende juurest osta, nad ei ole turvaline firma ja komplekteerivad s*tta suure raha eest. 
Ja siis ma küsisin mitu korda nõu fotograafide grupis Facebookis ja leidsin paar tegijat, kes panevad arvuteid kokku.
Igatahes Dreamline või mänguarvutit siiamaani panevad kalleid arvuteid kokku, kuigi need masinad on mega ajas maas. 
Ja kui juhuslikult tahate osta siis soovitan teha Aida64 testi, see test näitab kõike komponente. Kuna vahel mõned firmad võivadki petta, eriti praegusel ajal. Olge ettevaatlikud!
Selleks, et ehitada tõelise töömasina on vaja...vähemalt 3500€! Selleks, et töö arvuti töötas korralikult või enam-vähem korralikult, võiksid olla järgnevad komponendid. Tegin väikese uuring Fotograafide grupis ja enamik inimesi oleks võtnud midagi sellist:
Protsessor: AMD Ryzen 5900X/5950
Emaplaat: x570 Pro Master (ilma jahutuseta)
Graafikakaart: RX6800XT/6900XT
RAM: 64GB Kit G.SKILL Trident Z Neo RGB 3200MHz DDR4
System: Samsung 980 Nvme Pro 4.0 500GB
Current works: Samsung 2TB 970 Pro Nvme 4.0
Personal/ Paid works: 4TB SSD Samsung 860 EVO
Textures/Business: 4GB SSD Samusng
Toiteplokk: 850W Gold RM Series Corsair
Arvuti Jahutus: Bequiet! Dark Rock 4 Pro / Noctua NH-U12A
Protsessori jahutus: Corsair AiO CPU Cooler iCUE H100i RGB PRO XT?​​​​​​​
NAS: Synology DS420+
Backup: HDD 10TB WD RED/x2​​​​​​​
Aga nüüd on see mida ma sain. Tuli välja et veebruaris 2021 ei ole üldse lihtne leida õigeid osi, kuna krüpto kaevurid võtavad enamik graafikakaarte ja protsessoreid. 2100 sain toetusega ja 400 pidin ise juurde maksma, aga õnneks sain oma arvuti maha müüa suht ruttu (muidugi, oleks ma teadnud, et selline nõudlus on kaevurite hulgas, siis ma ei müüks nii odavalt seda. sain ainult 350€)
Protsessor: AMD Ryzen 5900X
Graafikakaart: MSI 2070RTX Armor (maksin 400€ kasutatud graafika eest)
Backup: 8TB Seagate Ironwolf HDD, aga juba praegu plaanin 4TB SSD lisaks endale, kuna on aeglane see kõvakettas, mis siis et 7200rpm.
Jahutus: Noctua NH-U12S
Korpus: Thermaltake View23- ATX RGB (tundub veidi lärmakas, kuna tal on kolm ventikat eespool)
Toiteplokk: 850W Gold Seasonic Focus SSR Plus​​​​​​​​​​​​​​
Loodame, et paariks aastaks mul sellest piisab, kuigi Windowsi installimine oli paras vedamine, kuna Win oli vana arvuti oma ja update jäi kinni 1709 peal, siis proovisin kuidagi parandada seda, aga ei õnnestunud siis leidsin Win update katalooge, siis jõudsin lehele kus sai otse viimast update tõmmata. Õnneks sisse logides oma kontosse, Win tundis ise võtme ära :) Vahepeal mõtlesin, et pean 100 euri välja käima Win ostuks, aga vedas, et ei pidanud, kuna mul oli arvestatud suhteliselt kõik cendini välja.
Hoiatan ette! Praegu on väga halb aeg tehnikat uuendada, kuna ladudes pole piisavalt või üldse tooteid, või hinnad on laes. Kui vähegi võimalik, siis oodata suveni või kuni see Covid möödub. Isegi Elon Musk peatas Tesla loomist, kuna tal pole protsessoreid autosse panna, sest kõik protsessorid ja graafikad lähevad krüpto kaevamiseks. 
Keegi oskab graafikakaarti puhastada? Oleks abi vaja. Ma vaatasin Youtubes, aga ise ei julgeks puhastada.
Seoses 3D-ga, ma ei ole veel proovinud Blenderit ega ka mitte mängida uue arvutiga, aga ma arvan, et ta saab kuidagi hakkama, aga mitte kõige paremini 3D või video renderinguga. 
Mina komplekteerisin oma arvuti Arvutitarga kaudu ja nemad panin ka seda kokku. Väga viisakas teenindus ja korrektne töö.
Lisaks arvutile ostsin endale mehhaanilise klaviatuuri: Kingston HyperX Alloy Core US ja tooli: SecretLAb Omega
Tooli sain 08.03.2021 :) Tuli ilusti kohale ja pakk kaalub 30kg :D
Arvutihiir, mida ise kasutan juba mitu aastat ja soovitan teistele ka.
Graafikalaud mida mina kasutan, küll aga võimalik vaadata aternatiive, kuna Windowsiga võib tihti peale olla jamasi - küll aga oleneb koopiast, kuna teistel pole mingeid probleeme.
Back to Top