Ostsin sellise isendi, sain koos Praktica PL nova IB. Kaamerat pole veel testinud, kuid vana film just täna lõppes, seega saan proovida lähimatel kuudel. Ma teadsin, et seda ei kiideta väga. Tal on väga madal reiting, aga mõtlesin, et ah! proovin. Jutud käivad õiged.
Avaga 2.8 on kohutav. Ainult bokeh mullikeste jaoks mõeldud. Eriti kui pildistada käest ning hämaras. Pildi servad on väga udused ja ebateravad, nagu eskpressionistid maaliks vett. Tegelikult keskel vaadates on ka halb.  Isegi päevasel ajal on ainult sendori keskel terav. Või mina teen midagi valesti?

Peaking fookuserimises ei aita, ikka enamuste kaadritega panin mööda. (Panin mööda ehk mitte sinna kuhu tahtsin). Eriti võimatu on teravustada manuaaliga kui sa liigud (käisin käruga jalutamas samal ajal, kuna oli hea ilm). Kui vaadata seda pilti, ma isegi peatusin ja "fokuseerisin" aga ei näe ühtegi fookus punkti :D Kuigi suuremas plaanis on normaalne vaade.

Proovisin statiivi pealt, siis tuli parem pilt hämaras. Mis on loogiline. Fookuseerida on ikkagi raske ükskõik mis tingimustes. Kas oled hea nägemisega, prillides või läätsetes.

Tean, et Canon 50mm f1.4 sai lähemalt pilti teha kui Meyeriga. Tundus, et 50mm objektiivil fokuseerimis kaugus on umbes meeter. Mis on imelik, sest peaks ikka olema 49-50cm, selle pärast ta ongi ju 50cm. Või ma eksin? Ma seisin (roosiga pilt) päris kaugel sellest, u 1m+ oli vahe ja ma ei saanud lähedalt fokuseerida. Vb see on selle objektiivi probleem (ehk defektiga). Ja siis ma märkasin (muidugi abiga), et min. fookus distants on 0.75cm. Woow!

Sellel pildil: isegi lumi prügikastide peal leegib lillaga, tekst on tilkunud sildist ära jne.
Ava- ja fookus rõngas asub väga lähedal teineteisest. Ava peaagu hüppab lensist välja ning numbrid on paremalt vasakule kirjas, mitte vasakult paremale. See on veidi häirib. Aga meeldib siiski see, et kui liigutad ava, siis umbes tead mis number on. Pealegi viewfinderis läheb ikka pimedaks ka, kui minimaalne ava on 22.
Samas ma võib-olla isegi mõistan miks nad panid teistpidi. Nö väiksem (ava) number on vasakut kätt. Me loeme vasakult paremale tavalist teksti, siis lensiga sama. Aga miski pärast mulle meeldib rohkem väiksemast numbrist suuremale minna (lihtsalt numbrina), mitte ava tähenduses.
Ilusat bokeh-t on raske saada,peab teadma kuidas bokeh üldse tekib. Siiski sain kätte selle. Isegi selle odava isendi bokeh on mullikestena. Mis on lahe.

Meyeril on väga palju erinevaid "-plane", kuid see on tõsiselt odav krapp. Ma pole nii hullu lensi veel proovinud. Samad monitorid tundub nagu ilusate värvidega. See on üks odavamatest mis üldse olen proovinud. Njh, teda ju toodeti kit lensina, seega kvaliteeti taga ei ajatud.
Loodan, et enda kaamerat sellega ei rikku, seega, rohkem ei pane omale seda ette, las olla filmi kaamera ees.

Tulemus
Positiivsed küljed: Väike, kerge, odav (koos kaameraga maksin 15€), bokeh on mullikestena, vignetti polegi väga. Sobib effektide tekitamiseks.
Negatiivsed: Nähtav CA, terav ainult keskel (ükskõik mis avaga), raske fokuseerida, vähesel määral esineb distortion.
Soovitus: Ma ei soovitaks seda kasutada töö jaoks, kui just niisama for fun või kollektsiooniks.
Rohkem pilte suuremalt saab vaadata siin
...
Mõtlesin, et hakangi kirjutama teste objektiividest. Sellega õpin tehnikat ka tundma ja fotograafiat, kuna tahan ise ka ehitada objektiivi tulevikus.
...
Järgmisena testin Minolta AF  Maxxum 50mm 1.7, kuid MF, kuna AF adapter maksab 100+€.

Muide Zenit-Ega Kodak 200 pilves/päiksega on ta päris ok, aga tekkivad mingisugused valged triibud filmile. Tagaplaan oleks nagu keerutatud.

Back to Top