Esimene mõte kui ma seda katsusin Photopoint Roccalmares oli "Väike aga huvitava välimusega. Vaatame mida sa suudad". 
Koju jõudes ja natukene iseseisvalt pildistades tahtsin Fuji XT3 tagasi viia. Lihtsalt kõik on nii teistmoodi, palju rohkem valikuid kui Sonyl. Aga ma ei viinud ja hea, et ma ei viinud kohe tagasi. 
Suundusin Poola (Warsaw-Krakow-Zakopane) juba ülejärgmine päev. Tundsin, et ei jõua reisi ajal väga süveneda kuidas see kõik töötab ja Youtubes vaatasin mõned seletatavad viideot, kuna ise ilma juhendita oleks raske mõista. 
P.S muidu ma olen Sony pildistaja, aga vahepeal väsisin Sonyst ära ja nende poe poliitikast, mõtlesin vahetada kaamerat, selle pärast tahtsingi proovida Fujit. Fuji poole ma vaatasin ka juba paar aastat tagasi, aga siis mulle see ei meeldinud ja ma ostsin Sony. Nüüd, aga ma ei ole kindel, et see on "parim" valik. 

Esmamulje:
Esimesed paar päeva oli raske ümber käia, kuid kiiresti harjusin ära. Reisi lõpuks oli imelihtne kasutada, siiski mõnda oli tüütu vahetada nagu näiteks katikukiirust. Väike, kerge ja käes mugav hoida.
Kaameral on 26MP, mis on täiesti piisav ka töökaameraks.
Meeldis, et ma saan valida ka kaamera sisest profiili ehk "film simulation"
Aku: 
Aku peab väga hästi, isegi mägedes kus oli väga tuuline ja külm, lülitades sisse ja välja ei olnud mingisugust läägi. 
On ikka suur vahe, kas kaamera on tulnud välja 2018 või 2015 aastal. Jah saab pildistada ka vanade kaameratega, filmist rääkides siis vanem on isegi parem, aga meie räägime hübriitidest.
Kord unusasin kaamerasse akut sisse panna, kuna ei ole harjunud, et akulaadija on sama värvi mis aku ja aku üldse ei paista silma. Unustasin tuppa selle, hakkasin pildistama ja vuiola, akut polegi sees :D
Aku peab ilusti vastu - ma ütleks, et minul see pidas  maksimaalselt u. 8-10 tundi vastu
Menüü:
Fujifilm X-T3 menüü on arusaadav, kuigi muidugi eksib ära esimestel päevadel, aga õnneks pea igat nuppu saab seadistada oma soovi järgi. Kokkuvõttes on palju rohkem valikut, kui Sonyl.
Taimer:
Kes on pildistanud Zeniitidega ja vana manuaalsete kaameratega, siis teab, et neil on taimer kaamera peal. Sama lugu siin. Olen seda kogemata vajutanud mõned korrad. Minu meelest lahe.
Katik/Sisselülitamise nupp:
Asuvad ühes kohas. Minu meelest oli natukene ebamugav just see äär, mis võiks olla natukene madalam
Objektiiv:
Fujinon 18-55mm XF objektiivil sai ise valida ava (kui on punane A täht siis on automaatne ava valimine, kui on "ava" pilt siis on manuaalne. Mis oli alguses arusaamatu ja ebamugav. Pole teiste Fuji objektiividega tuttav, kuid tean, et mõned on päris head.
Fookus:
Fokuseerimisrežiimi saab vahetada kaamera peal. Ma otsisin ikka mõnda aega, kus seda saab teha. Minu arvates, see on natukene vales kohas, aga nupuna ta võib olla ka.
Fokuseerimine on kiire ja konkreetne. Lendavaid objekte oli natukene keeruline saada kätte, kuna ei osanud hästi seadistada, aga muidu ei ole mingeid kaebusi.
Mälukaart:
Saab kasutada lausa 2 tk. Mälust puudust küll ei olnud. Raw failid võtavad palju vähem ruumi kui Sonyl, kuna on crop.
Warsaw
Ojcowski Park Narodowy
Krakow
Zakopane
Kokkuvõtte:
Soovitan vägagi seda kaamerat, aga kuna praegu on juba uus tulnud välja, siis soovitan ka uue poole vaadata. Harjub väga kiiresti. Töötab laitmatult ja väga hästi. Resolutsioon on ka piisav, värvid on tip-top. Igati hea pill.
Rentida saab Photopoidis. RENT
Back to Top