Mida peaks teadma enne ettevõte asutamist või oleks ma varem teadnud, siis planeeriksin teisiti. 
Nr. 1: Kõik on aeglane. Aeglasem kui erakliendina. Vähemalt, kui tahad kiiresti saada vastust teada näiteks pangalt, raamatupidajalt, teistelt ettevõtetelt, maksuametist või töötukassalt, siis pead ootama mitu päeva. Seega näiteks, kui teed ettevõtet, see kõik venib. Ettevõte loomine võtab (minu puhul) nädal aega ootamist :D
Nr. 2: Finantsprognoosid muutuvad 100% esimese aasta jooksul. Olen Fotograafia valdkonnas ja ratta üles keeramine võtab aega. Ma arvasin, et kui teen OÜ ja paljud mind ju teavad, siis saan kohe hoogu. Päris nii see ei ole. Samas praeguseks hetkeks, mul pole isegi veel kontod loodud. Küll aga olen väga hea ja põhjaliku turu uuringu teinud selle aasta jooksul, lugenud ka üpris palju, seega ärge kartke. Konkurendid meie kindlasti pole. Teate miks? Sest konkureeriv aju, ei mõtle loovalt ja jahib raha :) Aga minu eesmärk on ennast areneda ja läheneda loovalt, mina raha ei aja tagant. Raha tuleb võrdsest energia vahetamisest. Mina pakun teenust- Teie pakute mulle raha. Võrdne energia. Tänan :)
Seoses pangakontodega: Kohe kui sai ettevõte registreeritud, esimesena kirjutas mulle Swedbank "Et, oo! tule meile!", siis oli SEB, siis Luminor ja viimane minu enda pank LHV :D või oleks pidanud vahetama?
Nr.3: Ära kirjuta emotsionaalseid ja läbimõtlemata meile panka ega suurematesse firmadesse! They dont like spam :D aga kellele meeldib?
Nr. 4: Loe palju raamatuid. Selle asemel, et vaadata Netflixi - võta parem mõni inglise keelne majanduse või enesearengu raamat. Kui tahad teha äri õpi ja saa targemaks, kui pole 60aastane, siis veel jõuad aju arendada. :)
Nr. 5: Küsi sõbrapakkumist, eriti kui sul on tuttavaid kusagil.
Nr. 6: Pole vaja ennast registreerida koos ettevõte loomise avaldusega, käibmeksukohustlaseks. Aga kui oled juba registreeritud, siis ära kirjuta maksuametile kirja, vaid otsi võimalust kuidas ise kustutada ennast. See on väga lihtne. Neil on olemas selleks juhend ka olemas. Tegin paari minutiga ise.
Nr. 7: Õpi turundust! Näiteks Google Ads, Google Analytics, SEO. Saad teada, kuidas paremini kirjutada tekste ning mis nupp mida tähendab.
Nr. 8: Mõni kodulehe pakkuja (nt ADOBE) ei võimalda ennast väga effektiivselt turundada, kõige parem on Wordpress. 
Nr. 9: Läbi ettevõtluskoolitus! Otsi ka Töötukassa kaudu võimalusi, koolis või mine ise kursusele.
Nr. 10: Mõtle läbi endale 10 aasta plaan, missioon, visioon ja igakuised eesmärgid.
Lisapunkt: Kui sa arvad, et sa oled introvert ja ei saa hakkama. Ära tee oma firma! Tead miks? Sest sa ei saagi hakkama, nii ongi. Ei usu? See käibki nii: kõik mida sa mõtled enda kohta ja teiste kohta on tõsi. Kui sa mõtled, et sa ei saa hakkama siis sa süvendada seda seisu, ebakindlust jne - järelikult sul ei tulegi välja, kuna sa ei usu endasse. Enne seda peaksid leidma oma usku, usku endasse ja muutma oma mõtlemislaadi. Loodan, et minu pakutud raamatud sind aitavad. 
Back to Top