Vaatasin intensiivselt see kuu igasuguseid võimalikke live ja õppitunde fotograafidelt. Jagan oma uusi teadmisi Teiega "Kuidas planeerida fotosessiooni või enne kui võtad kaamera kätte", mida võib nimetada fotosessiooni kavaks.
Enne igat fotosessiooni küsi enda käest neid küsimusi:
1) Milline meeleolu/ emotsioon peab olema pildil?
2) Mida sa teed/kasutad fotosessioonil sellist, et vaatajad saaksid öelda "wow"?  Wow efekti ei anna ainult perfektselt pildistatud ja töödeldud pilt. Ei pea olema alati süzee/ story taga, kuid siiski idee olla võiks, kuna niisama mitte midagi ütlevad pilte on palju. Oluline on publiku emotsioon - millise tundega inimene vaatab pilti: kas tahab vaadata kõiki detaile uuesti ja uuesti või tahab kiiresti ära panna?
3) Pead tehniliselt ideed ära tegema: pildistamine , valgus, järeltöötlus jne. Pigem ala hinda ennast, kui ülehinda. Alguses eriti! Ka minul on nii juhtunud, kui arvasin, et saan paremini kui tegelikult olin võimeline. 
4) Uuri otsingutes neid märksõnu mida sa plaanid kasutada aga lisa sõna "paintings" taha. Sa võid leida häid poose, koloristikat, valgust jt, aga sa ei pea kopeerima 100% järgi, vaid pigem lisama midagi enda poolt!
5) Mida modell teeb kätega? Nad võiksid olla tegevuses näiteks seob paela, hoiab kleiti, mängib veega jne - kuna paljudel fotograafidel on probleeme käte paigutamisega. Mõtle sellele eelnevalt!
6) Vali välja koht! Eelnevalt käis kohapeal ja uuri mis seal on! Näiteks viimane shoodi lokatsiooni otsisin Google Maps järgi. Tulles kohale, oli raskust leida seda mida nägin pildil ja pidime otsima uut.
7) Aksessuaarid + riiete otsing: temaatilised gruppid, amazon, etsy, ali, ebay, vintage shops, handmade, designers - peab olema kursis iga keskkonnaga. 
8) Modelli otsing. Ära aja taga ideaalseid modelle! Igal inimesel on ilusaid nurki ja vähem ilusamaid - seda fotograaf peab nägema! Võimalusel osale ka jumestuse ajal, siis saad vaadata modelli üle.  Kindlasti rääkige läbi tingimusi! Otsi modelli riiete järgi, mitte vastupidi. Juhul kui näed, et modell ei sobi keskkonda siis tee uue inimesega. 
PS! Oluline ka küsida millistel tingimustel modell on nõus poseerima: kas TFP, model release või pead tasuma talle. Kui modell ei soovi poseerida tasuta, siis küsi kui palju ta soovib palka saada poseerimise eest. Eriti need modellid kes on seotud agentuuriga, siis pead suhtlema agentuuriga - ise ei ole veel seda teinud. 
9) Aja + päeva kokku leppimine. Tihti peale minul on juhtunud see punkt kusagile keskele, aga nüüd püüan jälgida teatud skeemi.
10) Enne kui vajutad päästikut, pane paika kaadri. Selleks pead täielikult kontrollima situatsiooni, et poleks: halba kadreerimist, ebavajalikke asju, imelikke poose, juuste peale pööra tähelepanu. Pead jälgima, et oleks harmoonia modelli ja tagaplaani vahel. Detailid peavad täiendama teineteist, mitte segama. 

Seda ma sain teada täna ühelt IGTV Live streamist fotograafiga Dubnitskiy David, mis oli väga kasulik. Loodan, et on ka teile!
Pea meeles, et "hea idee võib olla ära rikutud halva teostusega".
Portfoolio kohta
1) Vaadata enda portfooliot kliendi silmadega. Milliseid kliente sa tahad endale - selliseid pilte pead enda portfooliosse panema. 
2) Pead valima kindla suuna milles pildistada/töötada. Kui kõik pildid on segamini tekib kaos nii klient ei saa aru millega on tegu. Kindla suuna valimine on ka vajalik kui tahaksid endale nime teha.
3) Pildid peaksid olema värvi järjekorras või ühendatud värvide kombinatsioonis, või näiteks heledamad eespool ja tumedamad taga.
4) Mida suuremad pildid galeriis on seda silmapüüdvamad. Ole ettevaatlik!- ära pane liiga palju ka!
5) Millised on head pildid? Vastus: mis tekitavad inimestes emotsioone, samuti ka "wow" effekti. 
Back to Top