Sain proovida tänu Overallile ja Disainiöö Festivalile Canon eos m6.
Fookus
Sarnaneb telefoniga - eriti kui fookust saab muuta touch ekraanilt. Manuaal töötab ka hästi. AF küll vahepeal paneb mööda ja siiski täpne.
ISO
25600 pole kõlblik. ISO 3000 veel on kõlblik küll. Võimalik, et isegi 5000 on. See müra küll ei häiri väga ja Instagrami jaoks on piisav kvaliteet. Müra isegi jätab sellise vana mulje. Pealegi on moes :D
Wifi, Bluetooth, NFC söövad akut räigelt, aga on mugav nt telefoni pilte laadida või koguni saab kohe internetti laadida pilti. Ei söö väga palju kui kasutad ja lülitad välja.
Shutter teeb mitte meeldivat häält. Häält ei saa maha võtta (no silent mode).
Objektiiv: peab lükkama nuppu üles, et kaamera teeks pilti. Samas see on vb hea lukk zoomi jaoks. 15 mm juures esineb barrel distortion, mida saab LR kergesti parandada.
CA esineb rohkesti: punaseid, rohelisi ja lilla toone. (Eriti on hea näha nurkades).
Fookus: mitte liikuvaid objekte pildistada on hea, kuid liikuvaid objekte on suht nõme.
Vignetting: esineb rohkelt.
WB (white balance): auto peal kaamera valib suhteliselt hästi, kuid siiski ma kasutasin vastavalt valgusele.
Kokkuvõtte: Sobiks blogijale või reisile kaasa võtta, kuna on väike ja kerge. Samuti on lihtne seadistada. Harjub ära paari tunniga.
Kaamera maksab u. 900eur koos kit objektiiviga, selle raha eest loodaks enamale.

Meeldib, et on rohkem keeratav ekraan kui Sonyl. Saab teha ka selfied :D varjuga. Aga võiks veel rohkem keeratav olla (varem ma polnud keeratavate ekraanide fänn, aga nüüd olen. See on mugav).
Aku peab kaua vastu. Nädala jooksul ei pidanud üldse laadima. Pildistasin u 2 tundi päevas.
Ei meeldinud: mälukaart käib koos akuga, tüütu välja võtta iga kord. Kvaliteet vs money - teravus võiks parem olla või sensor. Sisse zoomides eriti ei erine pilt telefoni omast, kuid siiski pole sellisi telefone mis pildistaksid paremini kui kaamera. Ükskõik mis "hea" või "halb" ta ka poleks.
Rohkem pilte Flickris
Disainiöö Festivali pitle leiate siit
Back to Top