Mõned esimesed tähelepanekud:

Akud saavad tõesti kiiresti tühjaks. Sain vahepeal vaevalt 100 pilti teha, kui oli pool akut läinud. Pildistan uncompressed Raw'is, mis võtab ehk nii 85MB keskmiselt.
Lexar 16GB on hea kaart, kuid seda on vähe 4K viideo tegemiseks. Seda mälukaarti soovitan kasutada, kui sul pole Sony A7r seeriad. Oleks vaja midagi, mis oleks umbes sellinne Lexar 64GB 440MB/sec - eriti video jaoks. Seekord ma valisin endale Sandisk Extreme Pro SDXC 64GB. Kuna käib arvamus, et Kingston ja Sandisk on üks parimatest ja töökindlamatest mälukaartidest. Vaatame kaua vastu peab.

Kui eksportisin Capture One Expressiga pilte (47tk ühe korraga), siis arvuti Macbook Pro 13" hakkas jubedalt jahutama ennast. Ehk siis kaamera ostmisel lisaks on vaja ka head arvuti ja vidinaid.

16000 ISO on veel kõlblik, kuigi on juba näha küll. 40.000ISO on juba jube, seega nagu 51200 või 102tuhat ei kõlba väga kuhugi. Ainult vb instagrammi :D

Capture One Express exportimine on ebamugav, võrreldes Lightroomiga. Praegu ei saa Lightroomile update teha, kuna raha pole, kuid kindlasti teen. Iphoto avab ARW faili vabalt, kuid seal on vähe töötlemis võimalusi, kuigi polegi väga vaja töödelda faili.

Algul ma valisin Batis 25mm 2.0, kuid lugedes tema kohta siis tundus, et vignettib liiga palju  kõrgetel avadel ja hind on liiga krõbe. Loxia 21mm tundus ka liiga kallis praeguseks. Siis Peeter nägi Fotokalas 55mm 1.8, mida ma proovisin poes, kuid ta ei avaldanud muljet mulle, kuna kui zoomida sisse siis ei tundunud väga terav olevat, aga vb selle pärast, et ma ei osanud veel midagi teha kaameraga.

Kaamera on väga lihtne tegelikult, palju lihtsam kui Nikon minu jaoks, umbes sama kui Canon.

Menüü on tõesti väga segane, aga nad võiksid ju lihtsalt update teha, samale versioonile mis on a9 näiteks.
Üks kord 1 nädala jooksul vajutasin kogemata punasele nupule mis paneb viideot käima. Lugesin selle kohta, et mõnel on nii juhtunud, kui siis mõtlesin, et minul ei juhtu. Aga juhtus. Vb peakski panema ümber sätteid, nii, et ta töötaks vaid filmimise režiimis.

1/200 peal isegi juba valgus hakkab vilkuma, eriti on see sisevalgusega, mis on suht häiriv, sest Canonil ja Nikonil seda polnud. Peab seda väljalülitama. Aga NTSC/PAL svahetamine on pige mviideo jaoks. Seega variant, on vaid pildistada väiksematel kiirustel sisevalgusega.

Aasta hiljem: 
Juba on enam kui aasta, kui läksin üle Sonyle, tänu teiste fotograafide kellelt olen uurinud pikalt "millist kaamerat osta".
Soovitan soojalt, kuna sensor ja kvaliteet on väha hea, aga seda postitust poleks kui oleks kõik hästi.

Miinused:
Viideo nupp: ebamugav (isegi minu väikeste sõrmedega) vajutada. Saab välja lülitada, et kogemata ei vajutaks, aga kui on vaja siis nupp on liiga väike. Võiks asuda siis juba kusagil mujal. Mina kui siiski parema käeline on raskusi. Näiteks kui pildistad ja tahad kiiresti teha filmi juppi, siis kiiresti ei SAA.
AKU: tõesti saab väga kiiresti tühjaks, aga saab ühe shoodi tehtud. Samas mul on ka tühjaks saanud siis kui oli vaja (ei kasuta grip'i). Komplektis on kaks akut.
Viewfinder vs ekraan: sööb rohkem akut kui ekraan, aga ekraanilt on mõnikord väga halb vaadata.
Menüü: tõsi, et on segane. Segane on alguses, kuid pärast kui saad loogikast aru, siis taipad, et on isegi loogiline mõnes mõttes :D Aga pole vaja ju menüüs seigelda pildistamise ajal ?!
Mida veel?...Hmm

Mis võiks olla teisiti:
Võiks olla tolmu- ja veekindel. Nagu mõned tänapäeva telefonid- IP68/IP67.
Pööratav ekraan nagu Canon eos 70D ja eos M6 - nii küljele kui ka üles ja alla.
Aku pidada kauem vastu (samas ruumi selle jaoks pole).
2 Mälukaargi pesa (aga pole otseselt vajalik).
List settingutest mida saab programmerida erinevate nupude alla võiks olla sama, sest ma mitmeid kordi otsisin (hetkel ei mäleta mis see oli), et saaks panna nt keskmisele nupule, aga polnud valikus. :(
 Update firmware uuemale, kus on ka a9 menüü. See pole ju nii raske ja kallis Sonyle. Saaksid palju tänulikke kliente.
Piltide kirjutamise buffer on tõesti aeglane.
Oluline! Vahetades NTSC ja PALi vahel*viideo jaoks* siis kaamera AUTOMAATSELT formattib mälukaardi, mis on väga halb! Nii mul kadusid mõned klipid, aga õnneks ma filmisin piisavalt, et teha viideot.
Kõik ülejäänu on super-pupper. Olen väga rahul kaameraga. Ei müü kunagi, isegi siis kui ta on 20a vana :D Siis minu laps saab endale ja muutub vintage'ks üks päev.
Back to Top